alexi565
alexi565 alexi565
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which would be the better value?
A) 12 pens for $2.70
B) 16 pens for $3.40

Respuesta :

ilikewateryesido
ilikewateryesido ilikewateryesido
  • 01-02-2021

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars
A business plan is usually necessary for an entrepreneur to __________. obtain financing plan his or her day manufacture a new product all of the above
The Cars passing by are filled with commuters. Identify the present particle in the sentence. A.by B.are C.passing D.filled
A current of 3.60A flows for 15.3s through a conductor. Calculate the number of electrons that pass through a point in the conductor in this time
why are the flat surfaces on a rectangular prism called faces
As President, Warren G. Harding (1 point)strengthened the regulations on businesses put into place by the Progressives. abolished all regulations on businesses.
When was Second World War started?
what is 8 divided by 1/6 as a fraction
I really need help with these three questions PLUS 32 PONITS NaOH + HCl → NaCl + H2O 1.State, in words, what is happening in the equation. (Example for a d
How does a stars mass affect its life cycle