nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

In the united states during world war ii, the property of japanese americans was confiscated, and they were forcibly placed in ______.
NEED HELP ASAPPPPPPP
What’s the missing side?
How have terrorism and the 9/11 attacks changed the policies of the United States in regards to immigrants and terrorism? Discuss the events of 9/11 and the War
Can I get some help with these questions thank you
When did the eastern part of the Roman Empire fall?
(hc) "in the government of this commonwealth, the legislative department shall never exercise the executive and judicial powers, or either of them. the executiv
A circular swimming pool has a diameter of 12 feet. What is the circumference the pool? Use 3.14 to approximate for π . Enter your answer, as a decimal rou
Osmosis is how excess salts that accumulate in cells are transferred to the blood stream so they can be removed from the body. explain how this process works in
What is the French name for the Hall of Mirrors? What is the Avenue Trianon?