AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

Which answer best identifies the adverb phrase? The wounded raccoon hobbled slowly and carefully toward the pond. toward the pond slowly and carefull
List all partitions of the set. (a) (1,2) (b) [a, b,c)
Read the following passage: These guys don't understand! I am good at sports - real sports, though. Not this dumb game. Back home, everyone knew I was a great a
How many domains exist?
Which of the following can be used as links? semicolons dashes commas question marks colons
I have 2 questions, What is the smallest power of ten that exceeds 89,876,230,128,970? Question 1 options: A. 10^11 B. 10^14 C. 10^15 D. 10^12 What is the
When given the two points (2,-3) and (2,-4) how do you write an equation in standard form
The expression 7z-9p+9z-z
Which academic skill allows people to explore new concepts? A. writing B. reading C. time management D. math
8. June Wilson's account had a beginning balance of $288.43. She made a deposit of $627 and wrote two checks for $35.87 and $263.56. What was the final balance