caydunfoster caydunfoster
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

round to the nearst cent 3litersfor 7.29

Respuesta :

astronautemma05 astronautemma05
  • 03-04-2018
$7.30 i hope i could help


Answer Link
melinathmpsn melinathmpsn
  • 03-04-2018
is it asking for how much each costs? because if it is then the answer is $2.43 each liter. 
Answer Link

Otras preguntas

The following are Silver Corporation's unit costs of making and selling an item at a volume of 8,000 units per month (which represents the company's capacity):
Chase is conducting A survey at school to see what their favorite subject is. He surveyed of 25 students from his math class. He found that 75% of the students
Solve the inequality: 4-x<9
How do you explain Newton’s third law
Multiply (y + 4)(y - 3)
help please! 40 points :)
2. Kate's family saved 2,573 pennies last year. Zoe's family saved 3 times as many. How many pennies did Zoe's family save last year? A 8,519 B 7.729 C 7.719 D
Select the correct answer. Where is the punctuation error in this sentence? The lawyer1 asked him2 to sign his legal name,3 Thomas Augustus Catch4 Jr.
A banana costs $0.50 and a piece of candy costs $0.25 at the local cafeteria. You have $1.25 in your pocket and you value money. The money-equivalent value (pay
In C++ programming please. Rock, Paper, Scissors Game. a) Write a program that lets the user play the game of Rock, Paper, Scissors against the computer. The pr