funnyyork2005 funnyyork2005
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Lindsey earn 70$ for working 5 hours. How much does she earn for working 12 lawns ?

Respuesta :

mathmate
mathmate mathmate
  • 03-04-2018
Assuming Lindsey takes 5 hours to mow a lawn, she earns from twelve lawns
12*70=$840.

If the above assumption is not correct, @funnyork2005 needs to clarify the question.

Answer Link

Otras preguntas

what is the expression of 6*6
what is 8.29 is less than the product of 42 and x
What is the area of the circle shown if the area of the shaded sector is approximately 7.5 cm2? (Points : 1) 45 cm2 75 cm2 90 cm2
_______ is a normal part of life; it helps protect us from harm and warns us to take action. A. Anxiety B. Conflict C. Endorphins D. Distress
A cylindrical glass is 3 inches in diameter and 6.5 inches tall. How much water can the glass hold when full? Round your answer to two decimal places.
what makes the sky blue? a. reyleigh b. the sun c. the atmosphere d. the birds
Sarah bought a 24-ounce can of tomato sauce for $8.40 what is the unit price per ounce?
Joey is buying plants for his garden. He wants to have at least twice as many flowering plants as nonflowering plants and a minimum of 36 plants in his garden.
A circuit consists of a battery and two resistors connected in parallel. If the resistance in both resistors is doubled, and the current is constant, how does t
bill clinton became the second president in us history to be...?