aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Jaden has a mass of 45 kilograms on Earth. Jupiter has more gravity than the Earth. On Jupiter, Jaden's mass will be O more than 45 kilograms o less than 45 kil
any gymnast or cheerleader
help me please will give brainliest ​
How can the speed of ripples in a ripple tank be changed​
Nepal is not only landlocked but also India locked explain in a short paragraph​
If 2a+4b=5 and a is equal to three times b, what is 3a?
The one-size-fits-all mass market Multiple choice question. requires the largest marketing budget. results in a customized product. is very common today. no lon
Write the expression as a single natural logarithm. 3lnm+4lnn
Can someone please help me
What are the main concepts of 1984 by George Orwell?