jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

Solve for b. 9b = -6 + 10b
Tony’s Electronics is marking down the price of a TV 23% from the original price of $175. Which expression can be used to find the sale price.
Describe the angiosperm life cycle step by step.
A 13 mile race is equally split up between 5 friends. Which expression shows the distance each friend will run
How many solutions does -9(x+6)=-9x+108
All the following are bite registration materials except
How do you break apart the factor 12?
Last question on my assignment and I have no idea how to do it! I really need help.​
Please be quick! I need this as soon as possible!
the difference between 8 times a number and half of the number is 16 ​