cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

what is bird flu?what are the major symptoms of bird flu?​
Nepal is not only Landlocked but also India Locked explain​
If the sum of base angle of isosceles triangleis 88° calculate the other angle​
can someone give me overall description of the geological cycle (dosent have to be a long description)
1. Many houses in rural Mexico are built by the owner out of... (Select all that apply.) cinder block mud sticks bricks
please help! text and question provided.zoom in for the text.​
Describe the economic strategies that different states and empires adopted, and explain the causes and effects of those strategies. HELP PLEASE
I need a research question (problematic) The effects of sport on our well-being.
A graph of 2 functions is shown below. Which of the following is an approximate solution for f(x) = g(x)?(
IF you can draw fairly well let me know! i have a few super quick projects i need help with!!! find my users in the comments under this post