unkown77
unkown77
02-03-2018
Mathematics
contestada
Don't know how to solve this question.
Respuesta :
mmba12
mmba12
02-03-2018
Chicken = 4 x 3.6 = $14.4
Hamburger = 3 x 2.2 = $6.6
Total = $21.00
Option C is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
please help Evaluate the expression when r = 8.2 and s = –3.7. r – 2s A. –22.94 B. 0.8 C. 4.5 D. 15.6
outlaws of the Wild West were heroes of their time
Which of the following 19th-century figures is known for opening Japan to U.S. trade? A)Franklin D. Roosevelt B)Francis Xavier C)Matthew Perry D)Sato Eisaku
what is the difference between concealed and revealed propaganda
why did farmers follow railroads into the texas frontier
Read the following idioms and figurative definitions. Match the definitions to its corresponding idiom. Remember, you are looking for what these idioms really m
how do you work out 45.3x6 using grid method
Express 9.062 as a mixed number in the simplest form.
find the slope of the line that contains (1,6) and (10, -9).
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.