holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

While the colonists were not exactly British, who governed them?
PLS GUYS PLEASE SOMEONE HELP ME AND ILL MARK YOU AS BRAINLIEST I TRIED TO DO IT BUT I DIDN’T LIKE IT AND IHAVE TO SEND IT IN 3-4 HOURS words need 150-200
Explain why Charles Tupper of Nova Scotia supports Confederation. (2 reasons)
Mia´s family arrived at their destination at 6:00 p.m after a 2-hour trip on a plane. what time did Mia´s family leave?
What is the missing term?​
ILL GIVE BRAINLIEST AND 10 POINTS
PART A: What is the meaning of "culmination" in paragraph 1? A. complete collapse B. a disagreement C. final result D. violent incident
A car sitting at rest begins accelerating at 2.40 m/s2 for 15.0 seconds. How far has the car gone?
are pigs able to fly if not please explain why.
Which expression is equivalent to – 2x²y3 ( 4x2 + 3xy – 5y3)? A. -8x4y3 - 6x3,4 + 10x2,6 B. _8x4 y3 - 6x2y3 + 10x2,9 OC. 2x4 y3 + x3y4 – 7x2,6 O D. 2x4y3 + x2y3