Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
what is the authors purpose in common sense
Rodney bought a 25- pound bag of dog food . His dog ate 10 2/5 pounds of the food in the first month and 10 4/5 pounds of the food in the second month. How much
Which type of poetry does Wesley use when she creates her own structure?
Find the exact value of sin(11pi/12)cos(pi/6)-cos(11pi/12)sin(pi/6)
Why should you consider the audience when preparing data for a presentation? Describe the differences in the way you might present numeric data to a group of ch
An atom of titanium has an atomic number of 22 and a mass number of 49. Calculate the number of protons and neutrons in this atom. If the atom of titanium is ne
What is an organelle?
Ellie can type 1 page in 10 minutes.how many pages can he type in one hour?
Suppose $12000 is invested into a savings account for 23 years. The interest on the account is conpounded continuously. How much money in interest did the accou
HCl + NaOH → NaCl + H2O 1. If 30g of HCl is reacted with excess NaOH, and 10g of NaCl is produced, what is the theoretical yield of the experiment? 2. If 30 g o