courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

In the figure, BP = BQ and PC = QA. Which of the following postulates prove AB = BC?
The impulse given to a body of mass 1.5 kg, is 6.0 kg • m•s-? If the body was initially at rest, what will its resulting kinetic energy be? Give your answer i
1. Is (-1,-5) a solution to ?
How do you find the mass of an object?
\dfrac{1}{3}(4\cdot3)+2^3= 3 1 ​ (4⋅3)+2 3
Identify the sentence type. Even though my sister is the biggest pest in the world, my mom still says I have to take her to the park with me. a. simple c. compl
Hi can anyone please help me with this problem, I’d really appreciate it
100 Points help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What did you discuss in your response? Check all that apply. Sample Response: James Baldwin speeds up the action to create suspense for the reader. By moving th
What is the value of (x)​