reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

find a common solution for each system of equations: y=3x+5 y=-5x-3
Please answer:If a stadium holds 60000 people.1. If the stadium is 2/3 full, how many people are there?2. If the stadium is 3/4 full, how many people are there?
Describe a pattern in the sequence of numbers. Predict the next number. 1) 1, 2, 6, 24, ___ 2) 0, 3, 8, 15, 24, ___
in a parallelogram one angle is 9 times the size of another. find the measures of the angles
Hello, I need help please for mission 3 thank you very much.
Which ancient civilization is associated with the Twelve Tables, an extensive road system, and the poets Horace and Virgil?
What is a synonym for sensory language?A.simileB.fluencyC.metaphorD.imagery im thinkin D?
Square of the complex number (i - 2)?
'for a good cause if you are determined you are able to overcome any obstacle'. explain
graph y=3sinx and y=sin 3x on the same axes. label the graph of each function.