mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

explain how a number and its reciprocal are related
I have some Spanish homework and HELP IS NEEDED! One of the questions is "Como se escribe tu nombre?" I don't understand what this question is asking for. Help
how do you know if a chemical change has taken place?
What are the 4 types of processes that cycle matter through the biosphere give examples?
Which expression forms an equation with the given expression? 8 • 7 – 4 = ___________ (Points : 1) (2 + 9) • 2 10 • 3 – 6 9 • 5 + 7
In the Peace Treaty of Paris, England recognized the United States as a new and independent nation. True False
How to say 'Good morning in polish'?
What are all of the powers of 3 between 3 and 1,000?
What is the principle called of the conservation of matter?
what policy reasserted the U.S. position as protector of the Western Hemisphere