ccc37
ccc37
04-09-2017
Mathematics
contestada
$7.50 for 5 pounds ?
Respuesta :
jmallison
jmallison
04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.
Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
How many minutes does it take light from the sun to reach earth? (the distance from the sun to earth is 93 million mi; the speed of light = 3.00 ✕ 108 m/s.)?
HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
When the function below is graphed, how many x-intercepts does it have?y = 4x2 - 12x + 9?
If a triangle has side lengths of 9 cm, 12 cm, and 15 cm, what type of a triangle is it? isosceles obtuse right acute
Chris plants 40 pumpkin seeds in 5 equal rows. how many seeds does Chris plant in each row?
What did alexis de tocqueville observe on his visit to united states that rejected changes that happening in the country during jackson's administration?
Consider how oppressed and sterile the ward has been described before mcmurphy arrives. then consider how mcmurphy is described. what does the juxtaposition of
PQR has vertices at P(2, 4), Q(3, 8) and R(5, 4). A dilation and series of translations map PQR to ABC, whose vertices are A(2, 4), B(5.5, 18), and C(12.5, 4).
strawberries 4 quarts for $5 unit cost
Why do you think atticus avoids answering jem's question, "do you think they'll acquit him that fast?"?