jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

which is greater 11/12 10/12​
I’m not smart so can someone help me
What are the integers from least to greatest 5,-6,12, -1, -7, 0,8
7 ones 6 tenths = _____________ tenths PLS HELP!!!
When will a scientist observe redshift in the spectrum of a distant space object? A.when the object is in the same frame of reference as the scientist B.when t
Abby earns money babysitting. What is her babysitting rate? $1 per hour $2 per hour $4 per hour $9 per hour
What can be cut , but cannot be eaten?​
determine the slope of the line given graph.
The Divine Right to Occupy the Land audience The Bible says: “I will appoint a place for my people Israel, and I will plant them, that they may dwell in a plac
the mother of a 3-year-old child tells the nurse that her child hit her doll after the mother scolded her for picking the neighbors’ flowers. which defense mech