paigekaitlyn5
paigekaitlyn5 paigekaitlyn5
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

i buy 4.50 yards of material at $4.47 what is the totoal cost of material

Respuesta :

MyBoiHuh MyBoiHuh
  • 03-09-2017
4.5 x 4.47 = ~ $20.12 total

4.5 yards of material

4.47 per yard

~20.12 total
Answer Link

Otras preguntas

12% is 90% of what number?
write 4/9 5/9 ratio in simplest form
Marty has a fenced yard in the shape of a rectangle. it's area is 635.4 square feet. The width of the yard is 18 feet. Whatis the length of the fence?
a pizza parlor has 8 different toppings and 3 different cheeses to choose from on the menu. how many pizza combinations are possible if each pizza has 1 toppin
What was the reason for the Sugar Act of 1764? To keep the colonists safe To pay for war debts To prevent smuggling To raise funds for the colonies
WHAT is the unit rate for 115 miles in 2 hours
a pizza parlor has 8 different toppings and 3 different cheeses to choose from on the menu. How many pizza combinations are possible if each pizza has 1 topping
How do we know that caramelizing sugar is a chemical change?
What methods did colonists use to protest actions by parliament between 1765 and 1775?
What is one half divided by two thirds