jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
What dos Como say ymo uste mean?
1. What lie does E.D. tell to keep the musical from being canceled? a. There is a television crew coming to do a story on it. b. Jake will get mad and burn down
Help! Which fraction is it?
Explain the effects of exercises on your health-related components of fitness (flexibility, muscular strength and endurance, cardiovascular, and body compositio
Which of the following BEST explains the reason for this contrast between light and dark used in Orson Welles' A Touch of Evil? A. The contrast suggests good
*****WILL GIVE BRAINLIEST AND THANKS IF CORRECT***** PLEASE HELP!!!! i don't understand what it means when it says "he or she points out problems" who pointing
Karen has a mass of 53 kg as she rides the up escalator at woodley park station of the washington d. c. metro. karen rode a distance of 61.4 m, the longest esca
what motivated columbus to explore the americas
A water tank holds 24000 gallons. How many hours will it take for 2/3 of the water to be used if the water is used at a constant rate of 650 gallons per day? Wr
These operating systems were referred to as command-based.