joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP ME WITH THIS ONE QUESTION in the novel "Jane Eyre" Do you think Jane would have continued in her position at Lowood School if Miss Temple had conti
The diameter of a circle is 4.8 feet. What is the circle's circumference? Use 3.14 for and round your answer to the nearest hundredth.
Calculate the surface area of the cereal box. 11in 3in 8in
an integer is 8 less than 5 times another product is 85. find the integers
what is the volume of a cone with a radius of 12 and a height of 8?
Frank's gas tank is 1/5 full. After he buys 13 gallons of gas, it is 7/10 full. How many gallons can Frank's tank hold?
Means creating by putting together different materials
solve for x e^2x=2.6
12. 11.0.81% written as a decimal is..
The isosceles triangle has a perimeter of 7.5 m.