leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

15/16 is 1 sixteenth groups of what size
three times the square of a non-zero number is equal to fifteen times the number.. what is the number?
Nicotine, a component of tobacco, is composed of c, h, and n. a 4.725 −mg sample of nicotine was combusted, producing 12.818 mg of co2 and 3.675 mg of h2o. what
What can you add to battery acid to significantly change the ph
How many shapes are in the world
Why do enzymes generally only bind to one type of substrate?
Between Van Gogh and Monet, who started the impressionist movement?
What were newly freed slaves given at the end of the civil war?
The medical word used today for muscle is very similar to the latin word​ origin, which​ is:
write a brief political monologue about democracy from an athenian slaves point of view