Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

this is a determined or estimated amount of something
find the y-intercept of the line -4× - 2y =16​
Please help! Apples cost 14 cents each and grapefruit cost 25 cents each. If I buy 2 more apples than grapefruit the total cost is $3.40. How many apples do I b
What was the goal of Macon‘s bill number two
Anyone know the answer to this?
solve the following for y: -6 +2y = 8
How does the author create surprise in this myth? The author sets up the expectation that Dionysius will execute Damon, but it does not happen. The auth
Define maw A. A tomb B. An animal throat or mouth C. An animal paw
Which of the following was a typical union-busting tactic of the late 1800s? hiring strikebreakers training apprentices organizing a strike collective bargainin
Select the pronoun that correctly completes this sentence: The football team cannot play ____ best when it is so hot. A) its B) our C) their D) you're