princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Someone please help me?
The length of a rectangle is two feet greater than twice it’s width, if the perimeter is 25 feet find the width
Béla Bartók's work was heavily influenced by
How does the introduction of invasive species, such as the brown tree snake, upset the stability of an ecosystem?
A scuba diver at a depth of -12ft(12 ft below sea level),dives down to a coral reef that is 3.5 times the divers original depth.what is the divers new depth
Which equation is a point-slope form of the equation of this line?
I dont have a sewing machine so please help. Much appreciated.
After the Civil War, Congress reacted to rising violence against African Americans by giving more money to the Freedmen’s Bureau. offering more education to Sou
Which statement is true regarding the parallel and perpendicular lines in the diagram
In Diagram 1, since the block on the right of the fault was most likely moved upwards relative to the block on the left, why has it been eroded to a lower eleva