syriab5 syriab5
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

you buy a board that is 120 inches long, how many 8 inch sections can you cut from this board

Respuesta :

JoshuaJayayay
JoshuaJayayay JoshuaJayayay
  • 03-05-2017
I don't know if it's this easy, but 120 / 8 is 15
Answer Link

Otras preguntas

8g-14g+22=37 what does g equal
A piece of paper will provide protection from a. alpha radiation. b. beta radiation. c. gamma radiation. d. gamma rays.
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
A ballerina wants to improve her leg extension. What type of activity would be the most appropriate to focus on during training to accomplish this goal?
which of the following statements about rest and physical is not true
Sharon spent $3.45 on sunflower seeds the price of sunflower seeds is $0.89 per pound how many pounds of sunflower seeds does Sharon buy
Is 7/9 greater than or less than 0.6
The United States disagrees with a government of a foreign country. So it imposes a(n) _____ on trade between the two countries. standard subsidy embargo
Explain how chemists can state with certainty that no one will discover an element that would appear on the periodic table between sulfur and chlorine
What two substances control the movement of materials into and out of the cell