barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the difference quotient for the given function. simplify your answer. f(x) = x + 8 x + 3 , f(x) − f(2) x − 2
Choose the BEST way to complete each sentence or answer each question. Where is the vanguard of a movement? A. on the fringe B. trailing behind C. in the middle
Epic of Gilgamesh cuneiform ziggurats Code of Hammurabi All of these are MOST related to which civilization? A) Egypt B) Indus C) Huang He D) Mesopotamia
Can someone help me with this
What was the elimination of the requirement to own land in order to vote called? a corrupt bargain emancipation nullification universal white male suffrage
HELP PLEASE! Which instruments were the most important in Baroque ensembles? a) brass b) strings c) percussion d) woodwinds
What is the slope of an equation that is parallel to the graph of 7x+2y= -22? Show all steps
Friend approaches you, clearly "down in the dumps," and expresses a desire to be happier. given your understanding of well-being, what advice can you give your
when was radar invented and why?
Point A is located in which quadrant? A. I B. II C. III D. IV