fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

5. Which of the following is typically done as an extended practice activity in phonics lessons? O a. adding, substituting, or deleting phonemes in words O b. i
Digestion begins as soon as food hits your mouth. Briefly explain the two kinds of digestion that occur there.
Show your work and hurry please
Study island question below its 8th grade algebra
why did the narrarator enjoy it when his father drank too many "horns," or drafts of liquor?
After suffering a stroke, janedoe finds that she can not move her left arm. This would suggest that the stroke caused damage to the?
Who is responsible for making the workplace free of harassment and discrimination? A. Everyone B. Supervisors C. The employer D. The Better Business Bureau
5x-2y=10 4y+20=10x Solving systemd
A cube shaped box has a side length of 15 inches and contains 27 identical cube shaped blocks. what is the surface area of all 27 blocks compared to the surface
10 points please help and marked brainlyist