Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

What is the five part definition for an object to be considered a mineral
David had $350. After shopping, he was left with $235. If c represents the amount he spent, write an equation to represent this situation. Then use the equation
Is 11/20 and 17/40 and 1/12 either a repeating decimal or a terminating?
Triangle DEF is similar to triangle FGH. Both are right triangles. Which statements about the two triangles must be true? Choose all answers that are correct.
whats 450/100 im simplest form
How do I find the Greatest Common Factor of 14m², 27a³, and 45a²?
Eight less than a number doubled is twenty more than the number. What is the number?
It is recommended that an adult drink 64 fluid ounces of water every day. Josey has already consumed 700 milliliters of water.How many more liters should he dri
Subtract. –84 – 55 a. –29 b. –139 c. 29 d. 139
Increased world competition is one way that farming in the United States changed in the late 1800s. True or False?