cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

a bicyclist rides 1/5 mile in 1/65 hour. Write this rate as a unit rate
'This life is more important than the next' - Discuss statement Include Christian views - Catholic and Church of England
how are plains formed
What is being personified in the following passage? Fear had settled over the city.
what's bigger 60% of 90 or half of 100?
solve for 3x+9=44-2x
what is 8-4/5f>-14-2f
solve for 3x+9=44-2x
a bicyclist rides 1/5 mile in 1/65 hour. Write this rate as a unit rate
A bank charges $3 each time you use an out of network ATM. at the beginning of the month, you have $1500 in your bank account. you withdrawal $60 from your bank