VianaO314375 VianaO314375
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

vgjhvgjvvbb bj bj bbj bj

Respuesta :

KamberE98765 KamberE98765
  • 03-11-2022

If the total cost is $49 and the membership cost $45, then he/she paid $4 for his/her visits to the museum. Since each visit cost $2, then he/she visited the museum 2 times.

Answer Link

Otras preguntas

What is the missing number in the pattern? 9, _____, 35, 48, 61
(Click the picture to see math question) please help I’ll mark brainliest
6. Find the area of the segment. (the shaded region)
what called the corner kicks of futsal?
what's a characteristic of a consumer (in science)
Which algebraic expression represents the phrase "two times the quantity of a number minus 12"? 2y - 12 2(y -12) 2ly +12) 2y + 12 Save and Exit Next Mark this a
The War Industries Board: In 1917, the War Industries Board was created. The War Industries Board took over the production and distribution of goods and resourc
Press the links and red passage 1 then passage 2. Then, answer the question. Please!! Go to part 2 for the last picture and answer the question there unless you
What is the equation of the line that passes through (5,-2) and (-3,4)
Convert 7 pounds 3 ounces to kilograms. Conversion ratios: 1 lb = 16 OZ 1 kg = 2.2 lb