caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

How do you do this? Please help
In the story about a T-shirt, what was the raw material that was used? How many countries were economically impacted by the creation of a T-shirt?
What is the area of this face?​
which of the following equations will produce the graph below?
Need to know if I got the correct answer for #29. If it’s wrong can you help me solve it please and thank you.
What's wrong with this sentence.....??? When we seeks to discover the best in others', we somehow bring out the best in ourselves.
What did Malthus predict about the human population? A. It would decrease steadily over time B. It would grow until there was no more space C. It would keep gr
The length of a rectangle is represented by (6x − 2), and the width is represented by (x − 1). Which expression best represents the area of the rectangle
Help pleaseeeeeeeeeeee
My basketball team plays four games per week. During the first four weeks, we lost all 16 of our games. During week 5, we won three games and lost one game, bri