soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Which statements describe effective formatting of visual aids? Check All that apply. 1.The text uses every available font. 2.The text is legible and easy to rea
identify six things that will slow down the rate of photosynthesis in a plant
Which values in this data set are outliers? 119, 65, 68, 78, 74, 85, 120, 86, 78, 65, 35 Select outlier or not outlier to whether the following numbers are outl
What was considered middle age in the early 1800s?
Game wardens use experiments to help determine the number of deer in the state of North Carolina. Suppose 120 deer are caught, tagged, and released back into th
Which of the following phrases best supports the answer to part A?
PLEASE answer all of them! There is 3 more!
Sir Arthur Conan Doyle's "The Contest" is a piece of historical fiction because it focuses on the historical figure of Nero and recreates ancient Rome and Greec
Which expression represents the distant shown on the number line below?
What does the author mean by the following quote, "It is a mystery where it originated from, though many people believe that China began the tradition of the pi