ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses the underlined academic vocabulary word incorrectly?
ways to reduce necluar weapons​
what is the difference between an epithelial cell and a cardiomyocyte
What is true about △ABC? Select three optionsAB ⊥ ACThe triangle is a right triangle. The triangle is an isosceles triangle. The triangle is an equilateral tria
Write functions for each of the following transformations using function notation. Choose a different letter to represent each function. For example, you can us
2. What procedure did you use to complete the lab? Outline the steps of the procedure in full sentences. Virtual Lab: Water Erosion
What is the volume of a 0.40 M Nal solution that contains 0.20 moles Nal in it?
write a debate on Technology has done more harm than good in the society (supporting ) ​
The Royal Fruit Company produces two types of fruit drinks. The first type is 35% pure fruit juice, and the second type is 60% pure fruit juice. The company is
BRAINLIEST!! +30 pts They tried to make a story out of every theme that occurred to them and to get returns on every situation that suggested itself. They got r