mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Can someone answer my question plz!!!! It's in the picture and show your work!!!!!
Sophia bought 3 yards of trim to put around a rectangular scarf. She wants the width of the scarf to be a whole number that is at least 6 inches and at most 12
5. On average, how many years earlier do smokers die than nonsmokers? (Points : 1) 5 to 6 10 to 11 13 to 14 19 to 20
A light bulb converts electrical energy into electromagnetic energy is true or false?
What is the primary purpose of the Supremacy Clause?
The _______ system breaks down food, and the _______ system transports nutrients to the cells of the body.
This natural landmark was created by the natural forces of erosion. What is its correct name and location?
what is the lcd of 10/11,29/44
What is the domain of the relation {(2, 8), (0, 8), (–1, 5), (–1, 3), (–2, 3)}?
Explain who or what "Año Viejo" is and its significance.