Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Pedro 7.5 gallons of gasoline 28.49 how much does each bottle of gasoline cost

Respuesta :

K15Marie
K15Marie K15Marie
  • 03-02-2017
28.49/7.5= 3.80 per bottle of gasoline
Answer Link
getttingitdone getttingitdone
  • 03-02-2017
28.49 divided by 7.5 = 3.798   your teacher may want that rounded to 3.8
Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O