Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
What is the tendency of a system to lose its ability to decline and eventually become obsolete?
(4x3+2x2−x+1)−(3x3+2x−5) simplified
In the figure, CE34 cm and DE 30 cm. What is the length of the radius of the circle? 16 cm 11.3 cm 4 cm 45.3 cm
What methods are you going to use to help you remember the definitions of the combining forms, prefixes, and suffixes?
5 4 3 2 - 5 4 3 2 -10 24 3 T 2 3 4 5 X What is the slope of the line?
Each passage contains a sentence fragment. Select the revision that has no fragment. George Balanchine (1904-1983) was the founding artistic director of the New
How would I find the path of the particle that is described by 1 = _______________? A screenshot of the given equation is attached.
Judicial review is the process through which congress approves or rejects judicial appointments. True or false?.
Define and explain what is meant by caliber. name and describe three different caliber classes and name three different cartridge designations within that calib
Why should the american alliance of museums adopt a policy requiring free 2018 admissions to all art museums?