tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Aside absorbing water and nutrients, what other functions do the roots serve?
solve for x:    x to the negative 3rd power is equal to 27 over 64
If an ant runs randomly through an enclosed circular field of radius 2 feet with an inner circle of radius 1 foot, what is the probability that the ant will be
katherine spends 1,089.72 each month for rent and supplies to run her salon. If she charges $18 for a haircut how many hair cuts must kathrine do to cover her e
The first land battle of the civil war took place near ________, Virginia, on july _ _, 18_ _At this battle, the union army ___________ the confederate army.wha
Simplify (2x + 3)(x – 4) = ?
which areas were obtained after the revolutionary war?
If an ant runs randomly through an enclosed circular field of radius 2 feet with an inner circle of radius 1 foot, what is the probability that the ant will be
What are some behavioral adaptations for a porcupines?
Could you tell me what Are Spores?