lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

3. Do you think it was fair that Ruri's father was interned in a prisoner-of-war camp? Explain. Be sure to use the word interned at least twice in your two-sent
The animal that represented the central part of the Cheyenne culture was the A cow B. deer C. buffalo D. beaver Please select the best answer from the choices p
PLEASE HELP I will give Brainliest
How did the Industrial Revolution impact the industrialized countries of the world?
A mountaineer climbed 1,000 feet at a rate of x feet per hour. He climbed an additional 5,000 feet at a different rate. This rate was 10 feet per hour less than
What does this sign mean?
The link below will help ‼️
¿Los textos expositivos permiten incluir las opiniones de otras personas?
what expression represents a number that is 1/4 as great as 10-2
A nation-wide delivery company would like to estimate the proportion of packages that were delivered on time last month. To do so, they select a random sample o