kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

the blueprint for landscaping a yard has a scale of 1/2" to1 foot. if the blueprint is a rectangle 18 inches by 22 inches,what are the dimensions of the yard?
what is the proper or common noun in this sentence?The picture below is of the snow Festival in Sapporo.
Tim solved a system of linear equations. He found that an infinite number of points satisfied the system. What do you know for certain is true about the two lin
how do you solve: 4 + |k + 1| <15
What does this mean?The levying money for or to use of the crown by pretense of prerogative,without grant of parliament, for long time, or in other manner than
Sam evaluated the expression x2y for x = 7 and y = 9. He got a value of 49. Which of the following statements is correct
what is the 7.5x10 exponent 5 of scientific notation
How are continental volcanoes formed?
what are the effects of global warming
A jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar?