777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

What groups were excluded from this widening of political opportunity? Why?
Milwaukee is 121 mi (air miles) due west of Grand Rapids. Maria drives 255 mi in 4.75 h from Grand Rapids to Milwaukee around Lake Michigan. Find her average dr
Which accurately describes a letter written during the time a historical event occurred?
9. What is the setting of "The Little Match Girl"? A. A wintry city street B. A place in the matchseller's imagination C. The matchseller's attic home D. The ma
Given that cos (x) = 1/3, find sin (90 - x)
What was the structure of authority within the new factories in the industrial revolution?
What do you think is the most fascinating aspect of the internet?
Why did Japan enter World War I? A. China declared war on Japan, who had a military alliance with the Allied powers. B. Japan entered the war in hopes of winni
what is the equivalent to 7.4 kilograms
How to say how are you in tonga