mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Triangle ABC has angles measuring 137°, 15°, and 28°. Classify the triangle by its angle measures. NEED ANSWER URGENT
TRUE or FALSE In the First Continental Congress, many members still wanted to find a peaceful solution to the problems with England.
elongated - verb, adverb, or adjective
what is the measure of an interior angle of a regular polygon with 90 sides
How did the outcome of the Eisenhower Administration's intervention in Guatemala compare with the outcome of America's intervention in Iran? a)Neither country
The population of a new bee hive doubles every month. I fit starts with a population of 4, big will it be after 7 months? Write it in exponent form
Ella has 0.5 lb of sugar. How much water should she add to make the following concentrations? Tell Ella how much syrup she will have in each case. 50% 5% 1.5%
f(x) 5x and g(x)=3x+11 Work out the expression for fg(x) Expand any brackets in ur answer
1 Without smell and taste many of our everyday experiences would be bland. Cuisines of the world feature characteristic spices that enliven their dishes. Simila
Who is the audience in the poem the road not taken