marilynirving19
marilynirving19 marilynirving19
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of a certain kind of fruit cost 96 cents, how much does 1 pound cost? OTT"​

Respuesta :

kiannotti911
kiannotti911 kiannotti911
  • 04-02-2022
The answer would be 16 because 96 divided by 6 =16
Answer Link

Otras preguntas

ELEMENTS ARE CLASSIFIED AS METALS, NONMETALS, AND METALLOIDS. USE THE PERIODIC TABLE AND IDENTIFY TWO OF EACH CLASSIFICATION.
A firm fixed cost is 5000 birr and the variable cost per unit of output is 5 birr selling price per unit is 10 birr write rerenve and cost equation
12) Which of the following activities represents physiological studies? A. making a section through the heart to observe its interior B. examining the surface o
would you rather play warfare of play fortnight
A system where friction is considered and calculated A. Dynamic system B. Open system C. Closed system D. Static system
escribe lo que entiendes por el valor del equilibrio y por la capacidad de la identidad descubro lo que me impide ser yo: quien soy con esta autobservación y an
Answer according to the model. MODELO el carro del señor González/ nuevo → -¿Es el carro del señor González? -Sí, es su carro. Su carro es nuevo. 1. el hermano
last question so help I'll give 50 pts
Explain why you should elaborate when writing a short story
what are thew most recent therapies being suggested by physicians?