nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Please help it's been like 30 mins and I'm so confused.
why are airplanes filled with pressurized air and oxygen
A resident of Pennsylvania was injured while on vacation at a beachfront hotel in Puerto Rico. P sued the hotel for negligence after she tripped and fell on a c
How can you tell if your car is overheating?
How to determine the initial value from a table
A blank is a copy of one or more files that is made in case the original become lost or damaged
a meterologists wants to create a visual aid representing the percentages of different gases in earths atmosphere? which chart or graph would best convey this d
what fraction is 1 yard 2 feet and 6 inches
Give some examples of information early civilizations recorded in writing.
Any biotic or abiotic factor that restricts number or reproduction