switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the definition of a "couplet"? A. a pair of successive lines of verse that rhyme and are of the same length B. a stressed and unstress
A B E D С Note: Figure is not drawn to scale. In rhombus ABCD, segments AC and BD are diagonals. If mZDAB = 160°, what is the measure of ZABE? OA. 190° ОВ. 170°
Why was the institution of slavery a paradox in the united states?.
how did farmers pay for the use of land in ancient china?
х=m<J= m<M =..............​
Please help will give brainiest
A storm surge poses the greatest threat in what catastrophic event?.
Use the drop-down menus to complete the sentences. The Camp David Accords were a negotiation of peace between and Israel. Prime Minister of Israel and President
d(t) ==_5925 x + 26,300 What is the depreciated value of the car after 10 years?
This occurs when a bacteria changes in ways that reduce the effectiveness of antibiotics