zohahussainx zohahussainx
  • 04-12-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost 25p each. Bananas cost 20p each. The total cost of a apples and b bananas is C. Write a formula for the total cost of a apples and b bananas.​

Respuesta :

DillyWilly12345
DillyWilly12345 DillyWilly12345
  • 04-12-2021

Answer:

a+b=c=45p

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the state of Georgia, a juvenile who is 13 years of age can be tried as an adult if he or she...
the ratio of red jelly beans to yellow is 3:4. If greg eats 3 red and 6 yellow, the ratio is 4:5. How many yellow jelly beans were originally in the dish?
Sugar that occurs in DNA but not in RNA (A) Deoxyribose (B) Ribose (C) Uracil (D) Cytosine (E) Thymine
What times what will give m the answer 64
what is 7 5/9 minus 3/ 2/15
How did technology benefit stone age people? How could that technology have unexpected results?
What type of map shows you mountains,rivers,and lakes
In addition to replacing the president if necessary, it's the duty of the vice president to
What US foreign policy issue was a motivation for American intervention in Vietnam?
what is 33 %of what number is 1.45