dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

19-20) What does a cell do if it contains both scattered DNA and plasmids?
Cutting down forests changes the populations of more than trees. Imagine the organisms that lived in this forest. After the trees have been cut, fewer animals c
Plz help me with this question
Which is the Graph of 4x + 2y < 3 ?
HELP ME RIGHT NOW thank you ​
Which of the following shows an equivalent expression to [(5.3). 12] if only the associative property was used to transform the expression?
How do regional and international game and sport contribute to the development of regional and international relation?​
The sum of two numbers is 21. The larger number is 6 less than twice the smaller number.
Rosa brought d drawings to an art show. After selling 15 of them, she had 38 left. Identify the equation that represents the situation and the correct solution.
Find the 7th term in the sequence 1, -3, 9, -27,...