sanjish5223 sanjish5223
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

At one store, you can purchase 7 apples for $5. 46. At another store, you canget 5 apples $3. 95. Which is the better deal.

Respuesta :

19373737 19373737
  • 03-12-2021
$3.95 is a better deal cause it less money
Answer Link

Otras preguntas

What is 7.3 billion divided by 7?
I need to write the number 36 in expanded form
what do 10, 25, 50, and 125 have in common
What is 7 hundred x 10 in unit form?
What is the base of a triangle whose height is 10 and whose area is 160
what is half of 5.20
Gasoline costs $2.79 per gallon Is the number of gallons proportional to the total cost
How do you solve X+y=11 Xy=30
What is the value of the 4 in 6.54
Seven out of every 8 students surveyed owns a bike. The difference between the number of students who own a bike and those who do not is 72. How many students