elliesull09 elliesull09
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3. Mr. Tipplat can grade 4 papers in 3 minutes. How long wil it take him to grade 22 papere?

Respuesta :

mikaiwills28
mikaiwills28 mikaiwills28
  • 01-12-2021

Answer: Find the formula and there you go

Step-by-step explanation: Each 4 papers = 3 minutes keep adding it until I get near twenty one and don't go over

Answer Link

Otras preguntas

Abdul put gas in his car. He paid $18.32 for 8 gallons of gas. What is the unit price?
Find the value of x in the equation √ x + 5 = √ x + 45.
According to your textbook, "let every nation know that we shall pay any price, bear any burden, meet any hardship, support any friend, oppose any foe to assure
how many moles in 32.7 grams of water vapor?
To prove that all circles are similar, you would use similarity blank?
Maric mailed 9 letters at the post office . each letter weighed 3.5 ounces. What was the total weightof the letters?
what is the square root of -1?
The sum of two angles is 180 degrees and the angles have a ratio of 7:8. What is the number of degrees in the smaller angle?
What is the name of the intel technology that allows a processor to handle two threads at the same time?
A bicycle store costs $2,400 per month to operate. The store pays an average of $60 per bike. The average selling price of each bicycle is $120. How many bicycl