jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP BEING TIMED X: 7(x-20)=x+4
The new deal set two policies that promised
Context clues should always replace use of the dictionary
I'll give u brainliest!!!! Discuss the locations of the angle of depression and angle of elevation of a right triangle. Which one is inside the right triangle?
which of the following was a territory the united states took from Spain after the Spanish american war
Solve 5r2 – 12 = 68. {±4} {±5} {±3} {±6}
Write an equation of the line below.
I need the answers to these.
if the roots of a quadratic equation are 1±√5, then the product of the roots is
In order To be exiled from Athens a significant amount of charges had to be brought in proven