marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which property of equality justifies the following statement? "If y-4= 6 then y= 10" A. Addition property of equality B. Multiplication property of equality C.
express 8.21 as a mixed number
The first method of determining the chemical composition of substances in space was to _____.
216 to the power of 1/3 × 26 to the power of 4 × 39 to the power of 4 ÷ ( 12 to the power of 4 × 3 ×2 to the power of -3)= 13 to the power of x ?
Explain two ways in which the lens is structurally suited to perfrom its function
The function f(x) = 467(5)x represents the growth of a ladybug population every year in a wooded area. Adrianne wants to manipulate the formula to an equivalent
What is the median of the data set given below? 42, 20, 12, 15, 18, 15, 29, 33
Which salt concentration served as the experimental control in lab
what relationship exists between speed, velocity, and acceleration
A database program would probably used to: a. track purchases on a commercial website b. explain to your supervisor why you would be missing work c. create a