jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

A student performed an experiment to determine the specific heat of an unknown metal
Factors which let to political instability in Europe
Do number 1 plz and thank u
Women's rights in United States America who is working to help it?
what can we do stop the issues women's rights in American?
Which type of fat may help lower the risk of heart disease? a. cholesterol b. saturated fat c. trans fat d. unsaturated fat
Heat energy moves from an area where there's ________ energy to an area where there's ________ energy. a. less, more b. more, less c. hot, cold d. cold, hot
Which of the following is not characteristic of the public health model
A factory makes 1200 shirts every 6 hours.the factory makes shirts for 9 hours a workday. what is the fewest number of workdays the factory will need to make 12
What's the answer ???????