yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the figure, a ‖ e, m ‖ n, and m∠3 = 108° What is m∠6? __ °
Christina estimates that she will spend $250 on you summer clothes . She actually spends $350 . What is the percent error .
Coal-burning factories and increased automobile usage has caused a significant increase in A) air pollution. B) nuclear waste. C) water pollution. Eliminat
salt marshes are primarily influenced by
Which team has represented the AFC in the Super Bowl the most times?
What two factors affect the rate of acceleration of an object?
metallic bonding is possible because the electrons
Which is greater? 45.678 or 456.78?
The Scythians divided into what two branches?
Doctors do not administer vaccinations to people who are too sick. Which best explains why? A. The weakened or dead form of the pathogen may not have any effect